هرز شدن شدن پیچ کارتل سمند

سوال

سلام دوستان
یک سمند ef7دارم دیروز بردم تعویض روغنی گفت پیچ کارتل هرز شده باید بدی تعمیر کنن.در ضمن دوسال سه ساله نخ میبندند. من بردم پیش مکانیک گفت دوتا مهره جوش الومنیوم میزنم بهترین راه حله. به نظر شما چیکار کنم.لطفا راهنمایی کنید.تشکر

در حال بررسی 0
کاربر1 3 سال 10 پاسخ ها 17130 دیده شده -2

پاسخ ها ( ۱۰ )

 1. سلام. اول از همه اگر میدونید کدام تعویض روغنی موجبات هرز شدن پیچ کارتل رو فراهم کرده دیگه اصلن بهش مراجعه نکنید
  بهترین ترین کار استفاده از قلاویز دستی و ایجاد مجدد رزوه ها هست.
  جوش دادن مهره به محل پیچ کارتل هم یه نوع راه کاره.
  تعویض کامل کارتل با نو یا تهیه کارتل دست دوم سالم هم یه راه کاره ، اما پرهزینه

  • دوست عزیز این مشکل هرز شدن برای خودرو های با کارکرد بالای ایرانی عادیه جنس کارتر و همچنین رزوه های سوراخ تخلیه کارتر آلومینیوم هست و پیچی که روش میبندن فولاد . بعد از چندین سال باز و بسته شدن رزوه ها تکه تکه میشن و نابود میشه . همونطور که گفتین بهترین کار قلایز کردن و استفاده از پیچ بزرگتر هستش .

 2. استفاده از های کویل

 3. چسب مزدا بزنید و با ساکشن تخلیه روغن را انجام دهید

 4. سلام و خسته نباشید وبسایت خوبی دارید.
  میخواستم بدونم قیمت پیچ‌های خشکه تولیدی پیچ خشکه جهان پیچ قابل اعتماد هست یا نه؟ اگر امکانش هست راهنمایی کنید.
  https://jahanpichsanat.ir/fa/pr2.aspx

 5. با سلام اگه من برم یه تعویض روغنی پیچ کارتر خودرو تو تعویض روغنی موقع باز کردن هرز بشه خسارت ان به عهده چه کسی هست

  • درودبرشما…ما ک متوجه نمیشیم که تعویض روغنی همچین کاری کرده یا نه…روغن رو عوض میکنیم و میایم بیرون و دگ کسی زیر بار نمیره که….فوقش بهش میگی روغن از زیر ماشین نشتی میده،برمیگرده خدمت باسعادتت عرض میکنه ک هرز شده و باید بدی تراشکاری و درستش کنی و ازاینجور حرفا دگ….به اون مربوط نمیشه که پیچ کارتل هرزشده و به مرور زمان ازبین میره و باید درستش کرد دگ….

  • قطعا به عهده تعویض روغنی اما اونجا ک معلوم نمیکنه با تفلون میبندتش نمیفهمی دفعه بعد میفهمی ک کار از کار کذشته و تو مجبور میشی براش هزینه کنی .

 6. دو راه وجود دارد ، اول اینکه عوض پیچ چهارده ، یک پیچ شانزده مخصوص کارتل و به تراشکار نزدیک تعویض روغنی مراجعه ، دوم به تراشکار مراجعه و هلی کویل ، یعنی تراشکار فنر بزنه و همان پیچ چهارده را ببندی . اونم باید با یک تعویض روغنی نزدیک تراشکار هماهنگ کنی .

 7. سلام. هرز شدن پیچ در مرور زمان پیش می آید و به مرور رزوه های کارتل روغن شکسته یا ضعیف می شوند که در نهایت با وارد شدن فشارکمی صاف شده و پیچ هرز می شود مگر در موارد استثنا.

ارسال یک پاسخ